Hallgatnak a baloldali megmondóemberek az agyonvert kárpátaljai magyar ügyéről

Beck Zoltán, Puzsér Róbert, Bod Péter Ákos, Iványi Gábor, Jeszenszky Géza, valamint Pottyondy Edina és Szél Bernadett is az aláírók között volt.

Annak idején azért lőhettek a Dunába embereket, mert a magyar társadalom nem vállalt szolidaritást velük. Hagyta, hogy megtörténjen. A szolidaritás hiánya továbbra is a magyar társadalom jellemzője.
A Pozsonyi Piknik szervezői kitiltották a rendezvényről Harasztit, Hodosánt, Iványit, akik el akarták árverezni állami kitüntetéseiket és a befolyt összeget jótékonysági célra ajánlották fel. A szervezők politikainak minősítették az eseményt, amelynek ezért nincs helye a Pikniken.
A Pozsonyi Piknik a budapesti zsidóság legfontosabb kulturális eseménye lett az elmúlt nyolc évben. Azoknak a honfitársainknak, akiknek felmenőit néhány méterre a Piknik helyszínétõl lőttek a Dunába vagy más módon semmisítették meg. Akkor ez azért történhetett meg mert a magyar társadalom nem vállalt szolidaritást velük. Hagyta, hogy megtörténjen. A szolidaritás hiánya továbbra is a magyar társadalom jellemzője. Az esemény, amelyet a szervezők nem engednek be a Piknikre a szolidaritás vállalásának kifejezése lett volna. Többszörösen.
És most itt vagyok, vergődök ezzel a dilemmával. A Pikniken a könyvem kiadója szervezett egy dedikálást, amelyért én hálás vagyok. De ha elmegyek és úgy teszek, mintha misem történt volna, akkor elismerem, hogy a fent említett kitiltás-betiltás helyén való. Mikor tudjuk: nem az.
Nincs túl sok lehetőségem. A szolidaritás nem válogat. Nem válogathat.
Nem megyek el a Pozsonyi Piknikre. Nem tehetem meg.